Заказать звонок
+
Жду звонка!

Звернення до громадскості та ЗМІ

Компанія «Алтаюр», постачальник ІТ-обладнання, змушена відкрито звернутися до громадськості, засобів масової інформації, правоохоронних органів, міжнародних організацій і дипломатичних представництв через тиск і незаконні дії з боку керівника Національного агентства з питань протидії корупції та окремих працівників НАЗК.

З 2017 року наша компанія надавала в оренду серверне обладнання відповідно до угоди з НАЗК. Ця співпраця була започаткована і відбувалася на абсолютно прозорих законних підставах. До укладання угоди наша компанія була залучена до підготовчого тестування Єдиного державного реєстру е-декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, під егідою ПР ООН. Ми здобули право участі в тестовому проекті у відповідності до внутрішніх комплаєнс-процедур офісу ООН в Україні.

Нагадаємо, запуск Єдиного реєстру е-декларацій був умовою надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом та фінансової допомоги МВФ, що була критично потрібна в 2016 році. Цей процес відбувався під пильною увагою міжнародних партнерів України і широкої громадськості і мав чітко визначені дедлайни. Початок роботи реєстру був схвалений зацікавленими сторонами і став важливим внеском на шляху європейської інтеграції і здійснення системних внутрішніх реформ, в тому числі у сфері боротьби з корупцією.

Ми пишалися тим, що наша компанія, забезпечивши технічні можливості роботи реєстру, долучилася до цих прогресивних зрушень від самого старту.

На жаль, через 3 роки агентство, яке було створене з метою запобігання корупції та моніторингу законності набуття майна посадовими особами всіх державних органів, у відношенні до нашої компанії сама стала прикладом незаконного замаху на чуже майно, перевищення повноважень і звичайної некомпетентності.

У лютому 2020 року власник компанії «Алтаюр» Андрій Мартиненко був запрошений до НАЗК з приводу угоди про оренду обладнання, дія якої на той момент завершилася. Працівники НАЗК на прізвища Норець і Дух замість цивілізованого діалогу про виконання обов’язків сторін вдалися до погроз кримінальним переслідуванням і вимог «подарувати» обладнання. Ці вимоги були категорично відкинуті. Далі, фактично, відмовившись від повернення обладнання власнику, НАЗК продовжив користуватися серверами нашої компанії у незаконний спосіб. За фактом погроз з боку Нореця та Духа наразі ведеться розслідування Національною поліцією.

4 березня 2020 року НАЗК передала обладнання нашої компанії, не маючи жодних на те підстав, в Державне підприємство «Українські спеціальні системи». На нашу думку, службові особи НАЗК (зокрема, Новіков та Хохич) вчинили злочин, передбачений статтею 364-1 ККУ. Знаючи достеменно, що строк дії Договору № 9/19 припинився та ТОВ «АЛТАЮР» просить повернути обладнання, яким НАЗК вже декілька місяців незаконно володіє та за оренду якого не сплачує, службові особи НАЗК підписали договір з третьою особою та передали майно нашої компанії на розміщення на технічному майданчику за плату (!). Ціна Договору № 11.287/20 від 04.03.2020 року складає 2 814 753,60 грн.

Тобто, працівники НАЗК умисно використали свої права та можливості, пов’язані з посадою, з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи іншої фізичної або юридичної особи, та протиправно розпорядилися чужим майном.
Більше того, керівник НАЗК Новіков звернувся до НАБУ, яке провело обшуки у нашій компанії та вилучило сервери. Наразі вилучене в ході обшуків майно «Алтаюр» арештовано за рішенням суду, який з незрозумілих підстав відбувся у режимі закритого засідання.

Компанія «Алтаюр» звернулася до юридичної фірми «єПраво» і спільно з її адвокатами докладає юридичних зусиль для того, щоб повернути свою власність та стягнути з НАЗК компенсацію за завдані збитки.

Окремо хочемо зупинитися на моменті захисту персональних даних, оскільки саме на наших серверах зберігаються всі дані реєстру – персональні дані посадовців, суддів, кандидатів на високі державні посади, декларації, які заборонено викладати у відкритий доступ. Ми стверджуємо, що не несемо жодної відповідальності за можливий витік цих даних або будь-які технічні проблеми в роботі реєстру. Ми абсолютно впевнені у технічній надійності нашого обладнання станом на день закінчення дії відповідного договору. Проте ми не уявляємо, що з ним могли робити члени команди Новікова, надто після влаштованого ним арешту обладнання. Тому застерігаємо наперед від будь-яких провокативних звинувачень на нашу адресу. Знаючи методи роботи команди Новікова – не здивуємося, якщо вони умисно влаштують збій в роботі Реєстру, а то й злив інформації з метою звинуватити нас!

Хочемо підкреслити, що жодних порушень ані при укладанні угоди, ані впродовж терміну її дії наша компанія не вчиняла: все відбувалося в рамках закону. Це повністю підтверджено експертизою на поліграфі, яку пройшов власник компанії.

Ми твердо переконані у власній правовій позиції та віримо, що зможемо відстояти своє право власності в судовому порядку.